کد مطلب: 17824 تعداد بازدید: ۵۴۷

ایلام قهرمان میزبان راهیان نور

سه شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۵
ایلام قهرمان آماده میزبان از کاروانهای راهیان نور ....

 

-یادمانهای دفاع مقدس ایلام میزبان راهیان نور

معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: یادمان های دفاع مقدس ایلام آماده میزبانی از کاروان های راهیان نور است.

سرهنگ جمال شاکرمی در در یادمان «ایثار» از مناطق عملیاتی دفاع مقدس در شهرستان مهران اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت های بالایی در بحث استقبال از کاروان های راهیان نور است و یادمان های دفاع مقدس در شهرستان های مهران و دهلران آماده پذیرایی از کاروان های راهیان نور سراسر کشور است.

وی بیان داشت: شهرستان مهران با ۱۰ یادمان دفاع مقدس و آثار به جای مانده از این دوران از طرفیت های بالایی در بخش استقبال و پذیرایی از کاروان های راهیان نور برخوردار است و سالانه بیش از ۱۵۰ هزار نفر قالب کاروانهای راهیان نور از یادمان های دفاع مقدس در استان ایلام بازدید می کنند.

وی اظهار داشت: برپایی نمایشگاه نمایه و ماكت مناطق جنگی، ادوات نظامی، عكس، خاطرات ‏شهدا، چادر راهنما، خیمه نماز، جزوه راهنمای گردشگری جنگ، نصب تابلو، بنر و نیز ایستگاه ‏های صلواتی از جمله اقدام هایی است كه برای استفاده كاروان های نور در مناطق عملیاتی دوران ‏دفاع مقدس مهران انجام می گیرد.

سرهنگ شاکرمی عنوان کرد: در تمام یادمان ها خادمان و راویان مناطق عملیاتی آماده ارائه راهنمایی های لازم به کاروان های راهیان نور هستند.

شهرستان مرزی مهران با ۲۲۰ کیلیومتر مرز مشترک با کشور عراق در ۸۵ کیلومتری ایلام قرار دارد و عملیات های مختلفی در این شهر مرزی در دوران هشت سال دفاع مقدس صورت گرفته است.

قلاویزان، میمک، شرهانی و..از مهمترین یادمان های دفاع مقدس استان ایلام است

یادمانهای دفاع مقدس شرهانی دهلران و نقطه ایثار قلاویزان مهران درایام نوروز میزبان راهیان نور ازسراسرکشور هستند

سردار پاسدار سید صادق حسینی- فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)ایلام در حاشیه بازدید از زیارتگاه شهدای شرهانی گفت: مجموعه سپاه استان ایلام همانند سنوات گذشته آمادگی لازم برای پذیرش و اعزام کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور را دارد.

وی افزود: تمام تمهیدات لازم در خصوص اسکان، حمل و نقل، راوی و امنیت در استان فراهم شده و امکانات مورد نیاز پای کار آمده است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)ایلام تصریح کرد: یادمان شهدای شرهانی دهلران نسبت به سایر یادمان های استان فعال تر و مورد بازدید بیشتر کاروان های راهیان نور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 26 هزار نفر از استان ایلام در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور اعزام شده اند.  

سردار حسینی عنوان کرد: از آغاز اعزام کاروان های راهیان نور در اسفند ماه تا کنون که پیک بازدید می باشد 94 هزار نفر در قالب راهیان نور از یادمان های عملیاتی استان بازدید کرده اند که بیشترین آمار بازدید مربوط به زیارتگاه شهدای شرهانی است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان تعطیلات نوروز بیش از 200 هزار نفر از مناطق عملیاتی استان بازدید کنند.