کد مطلب: 20734 تعداد بازدید: ۲۱۷

برگزاری نشست مشترک مدیر استان ایلام با مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه

یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱:۲۱
نشست مشترک مدیر حوزه خواهران استان ایلام با مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه با رویکرد فرهنگی پژوهشی ، برگزار شد .

حجت الاسلام سید نواب حسنی  در ابتدای این نشست ، به تاریخچه تأسیس  مدارس علمیه خواهران در کشور  اشاره کرد و گفت : تأسیس مدارس علمیه خواهران از برکات و ثمرات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حاصل دیدگاه  بلند حضرت امام (ره ) به مقوله زن بوده است .

وی افزود :مدیریت حوزه خواهران استان ایلام که از سال 90 تا کنون در حال فعالیت می باشد ، مدیریت 6 مدرسه علمیه خواهران  را  بر عهده دارد و علاوه بر این مدارس ،  در پی تأسیس دو مدرسه علمیه سطح دو و یک مرکز تخصصی سطح سه   ، می باشد .

مدیر حوزه خواهران استان ایلام افزود : مدارس علمیه خواهران استان ، ظرفیت و پتانسیل  قابل توجهی دارد و ما آمادگی داریم که در زمینه پژوهشی و فرهنگی با تمام ارگانهای مربوطه در این زمینه ها  ، همکاری و تعامل داشته باشیم .

حجت الاسلام سید نواب حسنی در زمینه ترویج سنت حسنه وقف ،افزود : با برگزاری فراخوانهای پژوهشی  و نیز نشست های مشترک بین حوزه و اداره اوقاف و امور خیریه ، میتوان به بررسی آسیبها و ارائه پیشنهادات و راهکارهایی در خصوص  فرهنگ سازی در این زمینه پرداخت .

شهیدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه  نیز در این نشست با اشاره به اینکه این نخستین جلسه مشترک بین مدیریت حوزه خواهران استان و اداره اوقاف و امور خیریه است ، گفت :بقاع متبرکه استان ایلام نیاز به حضور پررنگ  خواهران مبلغه  جهت  بیان احکام ، پاسخگویی به سوالات دینی  ،  شبهات  ، مشاوره مذهبی و خرافه زدایی دارد .

وی با اشاره به تشکیل خیمه های معرفت در ایام ویژه مذهبی در صحن  بقاع متبرکه ، حضور خواهران مبلغه را با عث تأثیر و فعالیت بیشتر این خیمه ها دانست .شهیدی همچنین به برنامه  و مسابقات قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه اشاره و افزود : مدرسان  حوزه های علمیه خواهران می توانند به عنوان مربیان  کلاسهای  قرآنی  در این زمینه با اداره اوقاف و امور خیریه همکاری داشته باشند .

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه  افزود : با توجه  به فعالیت واحد مشاوره مذهبی اداره اوقاف ویژه برادران ، امید است با تعامل با حوزه های علمیه خواهران استان ، این واحد ویژه خواهران نیز با حضور اساتید مجرب حوزوی ، شروع به کار نماید .