کد مطلب: 20754 تعداد بازدید: ۳۹۳

مدرسه علمیه فاطمه الزهرااطهر (س) ایلام برگزار کرد::

برگزاری مراسم عزاداری به مناسبت ایام محرم

دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۵:۰۶
به مناسبت ایام محرم مراسم عزاداری با سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین اسلامی از مبلغین اعزامی قم ، در مدرسه علمیه فاطمه الزهرای اطهر(سلام الله علیها ) برگزار شد .

 در این مراسم حجه الاسلام و المسلمین اسلامی  از  مبلغان  اعزامی از قم ،  گفت: هیچ کس نمی تواند بگوید من ولی و سرپرست نمی خواهم، و تحت سرپرستی هیچ کس قرار نمی گیرم.حال این سرپرست چه کسی باشد، از آنجایی که فقط خدا برحق است و حقی وجود ندارد مگر اینکه بر مدار خدا قرار گرفته  بنابراین آن ولایتی که شایسته است که انسان تن به آن بدهد ، ولایت خداست و کسانی که خداوند آنها را به نمایندگی خود قبول کرده است .

وی افزود : در قرآن  کسی  که  در عرض ولایت خداوند ،  ادعای ولایت داشته باشد ، طاغوت نامیده شده است یعنی سرکش اما  در طول ولایت خدا، خود خدا معین است که چه کسانی می توانند ولایت داشته باشندو هر کس که این ولایت را قبول کرد به لوازم آن هم ملتزم است  که لوازم آن ؛ اطاعت از خدا و رسولش و اولی الامر است.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی  اظهار داشت : اگر انسان تحت ولایت خداوند باشد، خداوند او را از ظلمت به نور هدایت می کند و اگر تحت ولایت طاغوت باشد ، ولی او طاغوت و شیطان و یزید و...است و طعمه شیطان شده است.

گفتنی است  به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (علیه السلام) مراسم عزاداری از اول تا سیزدهم محرم در مدرسه فاطمه الزهرااطهر (سلام الله علیها ) برپاست .