کد مطلب: 21829 تعداد بازدید: ۲۱۹

برگزاری کارگاه ترویج فرهنگ کتابخوانی در مدرسه فاطمیه سرابله

یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۰:۵۶
فاطمه حوراء احمدیان مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) سرابله گفت: کارگاه ترویج فرهنگ کتابخوانی در هفته کتاب و کتابخوانی با حضور بیش از 40 نفر از طلاب این مدرسه و با هدف ارج نهادن به مقام کتاب، از طریق ترغیب طلاب به کتابخوانی برگزار شد.

وی ادامه داد: سرپرستی این کارگاه به عهده­ ی عباداللهی، مسئول کتابخانه­ های عمومی شهرستان بوده که در آن راه­کارهای ایجاد فضای کتابخوانی در حوزه فرهنگ بررسی و روش­های مؤثر و کارآمد ایجاد انگیزه کتابخوانی، بعنوان مهم­ترین معیار فرهنگی برای جامعه، بیان شد که از جمله آن­ها توانمندی، مروج، گزینش کتاب مناسب و توجه به نقش والدین و مسئولان است.

احمدیان  اضافه کرد: در این کارگاه به طلاب یاد آوری شد که ایجاد بستر مناست برای ترویج و ترغیب عموم به کتابخوانی وظیفه ­ی ذاتی دستگاه­های اجرایی و از مهم­ترین آن­ها، حوزه ­های علمیه است؛ بنابرین  هر طلبه ترویج آن را باید از خود آغاز کند تا به این وسیله بتوانیم جایگاه فرهنگی جامعه را از طریق کتاب و کتابخوانی  در رتبه­ های برتر قرار دهیم.

وی اذعان کرد: فرهنگ باورهای دینی ما مبتنی بر کتاب و نگارش است و خداوند معجزه­ ی خود را کتاب قرار داده است؛ از این رو  قرآن کریم سرلوحه­ ی همه­ ی کتاب­های عظیم است که باید در اشاعه، گسترش آن اهتمام ورزید.