کد مطلب: 23151 تعداد بازدید: ۲۷۶

برگزاری نشست سیاسی در ایوانغرب

سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶:۰۱
به منظور پاسخ به شبهات طلاب و ارتقاء سطح علمی بصیرتی ایشان، کرسی آزاد اندیشی در حوزه علمیه زینبیه (س) ایوانغرب با حضور حجت الاسلام والمسلمین لروند امام جمعه شهرستان ایوانغرب و با موضوع بررسی مسائل پیرامون 9 دی و جایگاه ولی فقیه در این خصوص، بر گزار شد.

 دراین نشست ، حجت الاسلام والمسلین علی محمد لروند ، واقعه نهم دی ماه را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: آنچه که مااز تاریخ سیاسی در طی چهارده قرن گذشته باید در ک کنیم ، اهمیت ویژه مقاطع بحرانی و اقدامات مردمی در آن زمان است.

 وی ابراز داشت:  فتنه کران در روز قدس سال 88 با سر دادن شعار  نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران ، شعار سی ساله صهیونیسم ستیزی ایران را زیر سوال بردند ودر 16 آذر با اهانت به ساحت مقدس حضرت امام و مقدسات اسلام وعزاداران حسینی و شعار علیه اصل ولایت فقیه، ماهیت دین ستیزانه خود را به نمایش گذاشتند. لذا ما باید حد ومرز خود را باولایت مشخص کنیم و بدانیم که بصیرت و فهم مردم از مسائلیست که ثبات حکومت را تضمین میکند .

 ایشان در ادامه تا کید کرد:روحانیت بایستی همواره احساس مسولیت کرده ودرعرصه کار زار ، عاملی برای رفع کژی ها و اصلاح انحرافات در جامعه باشند .

ایشان در پایان به مهمترین در سهای این حادثه چون بصیرت و استکبار ستیزی و دشمن شناسی اشاره کرد و آیت الله بهاءالدینی را آیت بصیریت و آگاهی معرفی کرد.