کد مطلب: 25511 تعداد بازدید: ۲۴۴

کرسی آزاد اندیشی در جمع خواهران

کرسی آزاد اندیشی در جمع خواهران

دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷:۵۶
در کرسی آزاد اندیشی در جمع خواهران طلبه مدرسه علمیه فاطمه زهرا اطهر (س)ایلام مطرح شد:

خانم عزیزی مسئول روابط عمومی حوزهای علمیه خواهران استان از کرسی آزاد اندیشی با موضوع آسیب شناسی استفاده از فضای مجازی و ارائه راهکارها ، با دعوت ازاساتید دانشگاه  خانم  ها بیرانوند دکترای امور تربیتی و رئیسی دکترای روانشناسی تربیتی در جمع کادر، اساتید و طلاب  مدرسه علمیه فاطمه زهرا (س)ایلام خبر داد.

دکتر  بیرانونددر جمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه زهرا اطهر (س)گفت: در دنیای کنونی فضای مجازی  جای فضای واقعی را گرفته است .

بیرانوند ضمن تأکید بر دونکته در ارتباط با فضای مجازی افزود:نکته اول اینکه، هر عقل سلیمی کاربردی بودن زندگی ودسترسی آسان به اطلاعات واخبار سیاسی،علمی....را می پذیرد.اگر با تکنولوژی روز ارتباط برقرار شود این عقل فعال هست که نحوه چطور استفاده کردن را به ما دستور می دهد ونکته دیگر اینکه،در این دهه دشمن این فضا را به جنگ نرم تبدیل کرده وبهتر است آگاهانه  وارداین فضا شویم .

در ادامه دکتر بیراوند افزود: یکی از راههای آموزش وتربیت ، برقراری رابطه عاطفی مادر با فرزند است که بقیه مهارتها را تقویت می کند.اینجاست که مادرآگاه  از همان دوران کودکی فرزندش  را واکسینه می کند.

 در ادامه نیز دکتر  رئیسی با اشاره به اینکه ما قبل از این در گذشته این امکانات را نداشتیم اظهار کردند: انسان این تکنولوژی ها و تغییرات در سه دهه گذشته بوجود آورده که البته  جوانان آگاه امروز،با حفظ ارزشها در محافل مجازی نه تنها خوب عمل کرده بلکه دراین فضا در زمینه ها ی مختلف علمی فرهنگی ..درخشیده اند.

ایشان ضمن بیان راهکارهای ارتباط با  فضای مجازی خاطرنشان کردند: دشمنان ما به صورت تئوری، ادراکی کار می کنند  پس ما هم باید تئوری، ادراکی روی جامعه مخصوصا جوانان کار کنیم و امروزه دشمنان ما از طریق همین فضای مجازی بین شیعه و اهل تسنن شکاف ایجاد می کنند پس وظیفه ما آگاهی دادن به جامعه و در رأس همه جوانان باید باشند.

وی افزود: تا جوانان ما با مسائل دینی و تاریخ اسلام آگاه نباشند نمیتوانند با جنگ نرم مقابله کنند ، پس باید با ارائه راهکارهای مفید و پر کاربرد جوانان جامعه اسلامی را از خطرات احتمالی از طرف دشمنان با حربه جنگ نرم به وسیله فضای سایبری آگاه کنیم.