کد مطلب: 25512 تعداد بازدید: ۲۸۱

تاثیرا ت فضای مجازی

تاثیرا ت فضای مجازی

دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹:۵۰
نشستی با موضوع تاثیرا ت فضای مجازی بر سبک زندگی بررسی گردید...

سرور عباسی معاون پژوهشی مدرسه علمیه فاطمیه(س) سرابله با بیان اینکه هدف از برگزاری این نشست، آشنایی هرچه بیشتر طلاب با تأثیرات فضای مجازی است، گفت: این نشست  با حضور 40 نفر از طلاب، اساتید و معاونین در سالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.

 در این نشست محمود احمدآقایی  جانشین فرمانده سپاه سرابله به موضوع پرداخت وافزود:  فضای مجازی  در دنیای امروز به عنوان پدیده نوین در اجتماعات انسانی وارد شده ودر حال گسترش است.

وی با تصریح به  تربیت اسلامی خانواده­ها اظهارکرد: تحقیقات نشان می‌دهد که بین تأثیرات فضای مجازی و تربیت خانواده‌ها، رابطه معناداری وجود دارد، خانواده‌هایی که اصول ومبانی تربیت دینی واسلامی   رعایت میکنند و محبت بیشتر ورابطه دوستانه با  فرزندان خود دارند آنها کمتر  در معرض تأثیرات منفی فضای مجازی قرار می‌گیرند.

جانشین فرمانده سپاه سرابله در ادامه افزود:همین فضا آسیب‌های متعددی را با خود به دنبال داشته است که یکی از اصلی‌ترین این آسیب‌ها، تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌هایی؛ همچون حجاب و حیا در میان بانوان و دختران جوان؛ قشری که قرار است  پرورش‌دهنده‌ی نسل‌های بعدی باشند و با تغییر در هویتشان، می‌توان هویت نسل ایرانی را استحاله کرد. غرب و حاکمان فضای مجازی برای نیل به چنین هدفی، برنامه‌ریزی گسترده دارند.

احمد آقایی با تاکید بر راههای بهره برداری صحیح از این فضا افزود: در این فضا میتوان  با رجوع به روایات وسیره ائمه (ع)،آموزش،به سبک زندگی اسلامی ،آموزش و فرهنگ سازی صحیح، ایجاد و راه­اندازی شبکه­های اجتماعی سالم و مفید برای مبارزه با شبکه­های اجتماعی مخرب، نظارت کارشناسانه و مستمر بر فضای جوامع مجازی و برنامه ریزی برای آینده،بهترین استفاده برد.