کد مطلب: 25727 تعداد بازدید: ۲۵۶

خانم عابدی از مراسم...

خانم عابدی از مراسم...

شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶:۱۷
به گزارش خانم عابدی به مناسبت سالروز شهادت امام دهم حضرت امام هادی (ع) مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین لروند امام جمعه شهرستان ایوانغرب در سالن مهدیه حوزه علمیه زینبیه(س) در جمع ،طلاب و اساتید این مدرسه بر گزار شد.

به مناسبت  سالروز شهادت امام دهم حضرت امام هادی (ع) مراسمی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین لروند امام جمعه شهرستان ایوانغرب  در سالن مهدیه حوزه علمیه زینبیه(س)  در جمع ،طلاب  و اساتید این مدرسه بر گزار شد.

 حجت الاسلام والمسلمین لروندضمن اشاره به  فضایل ماه رجب  گفت : در این ماه باید ارتباط و پیوند قلبی وتوسلات  خود به در گاه خداوند بیشتر شود.واز این فرصت در جهت تهذیب نفس خود وهدایت وتشویق دیگران خصوصا" جوانان در این مسیر باید همت بیشتری صورت بگیرد.

  وی در ادامه پیرامون کرامات و فضایل امام دهم  ایراد سخن کردو اظهار داشت: پیشوایان معصوم در بالاترین درجه مقام شناخت حق تعالی قرار داشتند و این بینش و درک عمیق آنان را به ارتیاط و انس با خداوند وا داشت .

 موسس مدرسه علمیه زینبیه(س)ایوانغرب در ادامه حلم و بردباری را یکی از ویژگیهای بارز آن امام ذکر کرد و گفت: این امام بزرگوار همچون نیاکان معصوم خود در برابر ناملایمات بر دبار بوده و تاجایی که مصلحت اسلام ایجاب میکرد با دشمنان حق و ناسزاگویان با صبر برخورد میکرد.

سخنران مراسم در پایان نیز به  نمونه هایی از شیوه های امام هادی در رهبری جامعه اسلامی چون پرسش های علمی و شرعی ،مبارزات مخفیانه و رسیدگی به مشکلات و کمبودهای مردم بیان نمودند.