کد مطلب: 26129 تعداد بازدید: ۲۷۳

نشست فصلی مدیران حوزه های علمیه خواهران

نشست فصلی مدیران حوزه های علمیه خواهران

چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۹:۳۶
نشست فصلی مدیران حوزه های علمیه خواهران استان ایلام با رویکردی فرهنگی – تبلیغی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین اسکندری (زیدعزه) معاون فرهنگی – تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور برگزار شد .

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به بحث حجاب و عفاف در جامعه ، گفت : حوزه های علمیه خواهران باید ابتدا مشکلات فرهنگی جامعه  را بشناسند  و سپس با تعیین اولویت ها ، مفاهیم دینی  را در سطح  جامعه تبلیغ کنند و اصلاح فکر و اندیشه ها را  هدف قرار دهند .

وی با اشاره به  ظرفیت های موجود در بقاع متبرکه ، گفت :  باید بقاع متبرکه را به عنوان قطب فرهنگی در نظر گرفت و از  فرصت های موجود در بقاع متبرکه  که  فرصت های  خوبی برای تبلیغ است ، استفاده نمود .

معاون فرهنگی –تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور افزود : حوزه های علمیه خواهران باید الگوهای موفق تبلیغ را بشناسند و با راهکارها و روش های تبلیغی که موفق بوده و نتایج موثر تری داشته است، آشنا شوند  و آنها را در راه تبلیغ به کار گیرند .

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین سید نواب حسنی مدیر حوزه علمیه خواهران استان ، ضمن ارائه ی گزارشی از فعالیت های فرهنگی- تبلیغی مدیریت استان ، بیان داشت : مدیریت استان  اهتمام ویژه ای به امور فرهنگی –تبلیغی  مدارس استان داشته و با برگزاری جلساتی از جمله جلسات کارگروه تبلیغ  و نشستهای مشورتی مدیران مدارس  با رویکردی فرهنگی ، ضمن احصاء مشکلات موجود ، راهکارهایی را جهت برطرف کردن موانع ، ارائه  و برنامه هایی را اجرا نموده است .

وی به برگزاری نشست های مشترک مدیریت استان با ادارات  ، نهادها  و سازمانها  اشاره و گفت : مبلغات باید در سطح  جامعه به خوبی دیده شوند و از ظرفیت ها و توانمندی های آنان در جهت تعمیق باورهای دینی استفاده شود که  بحمدالله ادارات و سازمانهای استان  نیز در این زمینه ، تعامل بسیار خوبی با حوزه های علمیه خواهران استان دارند .

حجت الاسلام والمسلمین حسنی افزود : برگزاری دوره های مهارت افزایی مبلغان ، یکی از اهداف اصلی مدیریت حوزه های  علمیه خواهران استان می باشد که تاکنون  در این زمینه  د.وره هایی از جمله  تربیت مربی فیض نور  و نیز نشست فاطمی ، برگزار شده است .

در این نشست همچنین مدیران و معاونان فرهنگی مدارس استان ایلام به ارائه ی گزارشی از فعالیت های فرهنگی –تبلیغی خود پرداختند .