کد مطلب: 26499 تعداد بازدید: ۲۶۴

بزرگداشت مقام معلم

بزرگداشت مقام معلم

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳:۴۴
به مناسبت گرامیداشت روز معلم مرا سمی در دفتر امام جمعه شهرستان ایوانغرب با حضور حجت الاسلام علی محمد لروند امام جمعه وموسس مدرسه علمیه زینبیه(س)در جمع طلاب ومسئولین برخی ادارات برگزار شد. ..

 به مناسبت  گرامیداشت روز معلم مرا سمی در دفتر امام جمعه شهرستان ایوانغرب با حضور حجت الاسلام علی محمد لروند امام جمعه وموسس مدرسه علمیه زینبیه(س)در جمع طلاب ومسئولین برخی ادارات برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی محمد لروند ضمن تبریک این مناسبت اظهار داشت: استاد مطهری این مرد بزرگ تاریخ کسی بود که انقلابی عمل کرد و بر اساس نیاز زمان و شبهات روز اثرات جامع و کاربردی را به شیعه تحویل داد.

وی درادامه تصریح کرد : شان و جایگاه معلم را فقط نباید در قالب تبریک این روز به  به وی دانست بلکه وی را باید مدیر کارگاه عمومی آموزش دانست که باروحی نشات گرفته از نور خداوندی و قداستی برخاسته از شغل معلمی و جود انسان را از عشق سیراب میکند و به وی درس معرفت می آموزد و زلال دانایی را در درونش جاری میسازد تا از او یک انسان بسازد .

خطیب مراسم در ادامه  با تاکید  به نقش تربیتی معلمانی بزرگ چون مرحوم حسن زاده عاملی و آیت الله مرعشی نجفی اشاره کرد ، افزود: مهترین نقش معلم نقش معنوی وانسانسازی  اوست و به گفته قرآن کریم معلم باید مبشر و هشدار دهنده باشد واینکه طلبه باییستی حرمت استادش را حفظ کند و در مسیرحیاتش به این چنین بزرگانی اقتدا نماید .

گفتنی است در پایان از اساتید تجلیل شد.