کد مطلب: 26985 تعداد بازدید: ۲۷۲

جشن عید مبعث

جشن عید مبعث

پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۳:۳۳
مراسم جشن مبعث، با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرایی امام جمعه سرابله وجمعی از روحانیون اساتید، طلاب تمام وقت و پاره وقت و خانواده¬های طلاب درسالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمیه (س) برگزار گردید...

مراسم جشن  مبعث،  با حضور حجت الاسلام و المسلمین امرایی  امام جمعه سرابله وجمعی از روحانیون اساتید، طلاب تمام وقت و پاره وقت و خانواده­های طلاب درسالن اجتماعات  مدرسه علمیه فاطمیه (س) برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین امرایی به ایراد سخنرانی در معرفی روز بزرگ مبعث گفت: بعثت یعنی سرآغاز مبارزه با هرگونه شرک و انحراف فکری، عقیدتی، عملی و هرگونه خرافات. بعثت، یعنی رستاخیز و به پاخاستن برای نجات انسان ها از زیر یوغ اسارت های فکری، سیاسی و اجتماعی. بعثت، یعنی طاغوت زدایی، شرک زدایی و زدودن هرگونه عوامل و پیشینه هایی که موجب سقوط و عقب گرد خواهد شد. بعثت، انفجار نور درخشان الهی در میان ظلمت های متراکم گوناگون. بعثت، تجلی حق در برابر باطل و باطل پرستی، و نابودی هرگونه باطل و بیهوده گرایی بعثت، فرود صاعقه ای سوزان بر خرمن مفسدان، تبهکاران، و نیرنگ بازان و براندازی دام های شیطان، و عوامل و طرفداران شیطان. بعثت یعنی: همان عروه الوثقی ای نجات و پیروزی که به تعبیر قرآن در دو چیز خلاصه می شود: تکفیر طاغوت و ایمان به خدای بزرگ؛ همان عروه الوثقی ای که در تسلیم در برابر حق، و انجام کار نیک خلاصه می شود.

موسس مدرسه علمیه فاطمیه(س)  به بیان اهمیت مبعث و توجه به آن پرداخت و گفت: در حقیقت مبعث یک روز جهانی است و یادآور بزرگترین تجلی الهی؛ یعنی روزی است که پیغمبر اكرم صلی الله علیه و آله برای نجات و آزادى بشر برانگیخته شد وهیچ روزى در تاریخ بشر به اندازه این روز براى نجات بشر از بندگى و بردگى تاثیر نداشته است.

وی در ادامه به وظایف طلاب اشاره کرد و تصریح داشت:یکی از بزرگترین وظایف طلاب ادامه دادن رسالت پیامبر و ائمه (علیهم السلام) است و آنان باید مطالعه تاریخ زندگی پیامبر به عنوان اولین قدم در امر تبلغ گام بردارند.

گفتنی است علاوه بر اجرای برنامه­های متنوع و مولدی­خوانی از اساتید و طلاب ممتاز و فعالان فرهنگی، پژوهشی و خوابگاهی و نیز برگزیده المپیاد  با اهدای لوح تقدیر و جوایز تجلیل و قدردانی شد.