کد مطلب: 27348 تعداد بازدید: ۲۳۸

همایش مهدویت

همایش مهدویت

شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷:۰۲
همایش مهدویت وانتظار با حضور حجت الاسلام هادی حسینی مسئول سازمان تبلیغات شهرستان درجمع طلاب واساتید ،دانش آموختگان ،مدرسه علمیه فاطمیه(س)دهلران برگزار گردید.

 

حجت الاسلام  هادی حسینی به مقام ومنزلت  امام عصر حضرت مهدی(عج)پرداختند ودر ادامه بیان داشتند:عقیده به ظهور حضرت مهدی (عج) فقط مربوط به شیعیان و عالم تشیع نیست، بلکه بسیاری از مذاهب اهل سنت (مالکی، حنفی، شافعی و حنبلی و ... ) به این اصل اعتقاد دارند و دانشمندان آنها، این موضوع را در کتاب‌های فراوان خود آورده‌اند و احادیث پیغمبر (ص) را درباره مهدی ( عج) از حدیث‌های متواتر و صحیح می‌دانندو سؤالات را به مردم می‌رساندند.

 

وی با تاکید به زمینه ظهور امام عصر بیان کردند:آگاهی بخشیدن  ومعرفت در مورد امام عصربه عموم مردم فرا گیر شود ،واینکه اعمال ورفتارانسانها درمسیر ظهور حضرت باشدوبرای تعجیل در ظهور آن منجی یگانه، طبق احادیث وارده زیاد دعا شود.

وی در ادامه  افزودند:دوره غیبت کبرای آن حضرت ، دوران امتحان و سنجش ایمان و عمل مردم است.

استاد حوزه اظهار داشتند:در زمان نیابت عامه، امام (عج) ضابطه و قاعده‌ای به دست داده ، تا در هر عصر، در هیچ دوره‌ای پیوند امام (عج) با مردم گسیخته نشده و نبوده است .تامردم به او مراجعه ‌کنند و او صاحب " ولایت شرعیه "  به نیابت از حضرت مهدی (عج)است . بنابر راهنمایی امام زمان (عجل الله فرجه) برای حفظ انتقال موجودیت تشیع  و دین خدا، باید همیشه عالم و فقیهی در راس جامعه شیعه قرار بگیرد که شایسته و اهل باشد، و چون کسی با "اعلمیت و اولویت "در راس جامعه دینی و اسلامی قرار گرفت  ، جامعه، برای حفظ وحدت اسلامی وقدرت دینی ،او را یاری کنند، تا دشمنان دین نتوانند به آن آسیبی واردکنند.