کد مطلب: 27567 تعداد بازدید: ۲۴۰

نشست منتظران

نشست منتظران

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸:۲۶
به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت،حضرت مهدی(عج)؛ نشست منتظران موعود«عج» با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه محترم ایلام ، مهندس محمد رضا مراورید استاندار، وجمعی از مسئولین استان ، در جمع طلاب، دانشجویان دانشگاه های علمی کاربردی، و دانشکده فنی، عموم بانوان در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر (س)برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین لطفی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه محترم ایلام ضمن تبریک میلاد امام زمان«عج»به فضیلیت  شب مبارک نیمه شعبان پرداختند وبیان نمودند: به فرمایش پیامبر  اکرم«ص» نیمه شعبان از افضل شبهاست . که آنرا مانند شبهای قدر ، مبارک  بداریم و در روایات براحیاء آن تأکید فراوان شده ،وبرای ظهور مولود این شب مبارک  بسیار دعا کنید، واینکه  اعمال این  شب ؛ قرآن خواندن و قرائت زیارت عاشورا ... ، انجام داده وان شاالله پرونده اعمال ما که  به دست امام میرسد ،مورد تائیدوامضاء ایشان قرار  بگیرد.

 

ایشان در ادامه  اظهار داشتند: خداوند از فضل و کرم خود به ما عنایت فرموده و برکات خود را نصیب ما کرده است،که درجامعه و حکومت اسلامی زیر سایه ولایت باشیم  ،وبرای ظهور آن حضرت بسیار دعا کنیم واینکه قابلیت این را داشته باشیم  پیرو ورهرو صدیقی وسرباز امام زمان( عج) بوده ،بتوانیم بستر و زمینه ظهور ایشان را فراهم نماییم .

درادامه مهندس مراورید استاندار ایلام  با تأکید بر حفظ حجاب وعفت  بانوان افزود: امروز دشمن از راههای مختلف ورود نموده  بانوان ما با حفظ  عفت و حجاب خود با دشمن مبارزه کرده وسعی کنید در همه جا از حجاب خود مراقبت کنید،ان شاالله  امام زمان«عج» در صورت مهیا شدن  زمینه ظهور،(جامعه ای پاک وسالم )، هر چه زودتر ظهور خواهند کرد.

گفتنی است از دیگر برنامه ها؛ برپایی نمایشگاه کتب مهدوی، پخش کلیپپ تصاویر و فرمایشات امام زمان«عج»، مسابقه دل نوشته ایی به امام زمان«عج» و اهداء هدایا به سه نفر از شرکت کنندگان، تشکیل کارگروه علمی مهدویت، تهیه و توزیع 80 حدیث از آقا امام زمان«عج» و اهداء هدایا به هفت نفر از شرکت کنندگان، ارائه تواشیح و سرود توسط گروه سرود و توشیح«طلاب»، تهیه و توزیع300 بروشور با عنوان«وظیفه منتظران»، تهیه و توزیع600 بسته ها فرهنگی همراه با احادیث در مسجد مقدس صاحب زمان«عج»، اهداء هدایا به فعالان عرصه تبلیغ، تهیه و نصب روزنامه دیواری با موضوع«مهدوی»، تهیه و توزیع صلوات خاصه امام زمان«عج» ، برگزاری نمایشگاه مهدوی در قالب غرفه کودک و نوجوان، آشنا کردن کودکان و نوجوانان با موضوع مهدویت و انتظار با استفاده از نقاشی و تصاویر نصب شده در تابلوَ ...