کد مطلب: 28353 تعداد بازدید: ۲۷۴

مهارتهای زندگی

مهارتهای زندگی

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷:۱۲
در جمع مبلغین مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(س) ایلام تشریح شد. نشست مهارتهای زندگی با دعوت از کارشناسان مرکز بهداشت و سلامت روان در جمع مبلغین مدرسه علمیه فاطمه زهرا(س)برگزار گردید.

نشست مهارتهای زندگی با دعوت از کارشناسان مرکز بهداشت و سلامت روان  در جمع مبلغین و ائمه جماعت مدرسه علمیه فاطمه زهرا(س)برگزار گردید.

دراین نشست  ابتدا مریم نورمحمدی از کارشناسان سلامت و روان به بیان مهارتهای زندگی اشاره کرد و  گفت : هر فردی در جامعه باید  همانطور که برای یک درد خفیف در بدن به دکتر مراجعه می کندباید به سلامت روان خود توجه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه شایعترین و مهم ترین اختلالات، افسردگی است که علل آن اختلالات  هورمونی و بحث ژنتیکی و ارثی است، افزود:از جمله علائم افسردگی ؛ لذت نبردن از زندگی، کم اشتهایی، اختلال در خواب که معمولا این گونه افراد در طول شب چندین مرتبه از خواب بیدار می شوند، کاهش وزن، احساس می کنند از نظر دیگران هیچ گونه ارزشی ندارند ، از همسر و فرزندان  و به طور کلی از زندگی خسته است و زندگی کردن برای این گونه افراد بی معنی است.

 

ایشان  به ارائه راهکاری درمان افسردگی پرداخت ،اظهار کرد: معنوی درمانی وارتباط قوی مستمر با خدا وند ، انجام حرکات مختلف ورزشی، ایجاد تنوع در زندگی به صورتی که زندگی برایشان تکراری نباشد، نوشتن یا بروز احساسات. ، در طول روزفعالیتهای آرامبخش انجام دادن،ارجاع دادن این قبیل افرد به روانشناس و روانپزشک..

 

در ادامه ژاله رضاپسند از دیگر کارشناسان سلامت و روان به بیان انواع خودمراقبتی پرداخت؛ انواع خود مراقبتی را می توان در چهار گروه کلی طبقه بندی کرد ازجمله: خود مراقبتی برای حفظ سلامت، خود مراقبتی در ناخوشی های جزیی، خود مراقبتی در بیماری های مزمن، خودمراقبتی در بیماری های حاد.