کد مطلب: 28497 تعداد بازدید: ۲۳۴

محفل انس با قرآن دهلران

محفل انس با قرآن دهلران

چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶:۲۱
به مناسبت میلاد کریم اهل بیت علیهم السلام ،امام حسن مجتبی(ع) محفل انس با قرآن در مدرسه علمیه فاطمیه (س)دهلران برگزار گردید .

 در این مراسم نورانی جمعی از اساتید وطلاب همراه با خانواده هایشان حضور داشتند ،پس از قرائت قرآن کریم  خانم شکیب انصاری از مبلغان واستاد حوزه دانشگاه ضمن تبریک میلاد باسعادت امام حسن (ع) به فضائل آن حضرت پرداختند، بیان نمودند:یکی از فضائل امام حسن (ع) این است که نام گذاری ایشان از سوی خداوندبوده ،در روایتی آمده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «هرکس دوست دارد به آقای جوانان اهل بهشت بنگرد، به حسن بنگرد»

وی  در ادامه افزود:امام حسن(ع)  شبیه ترین مردم به رسول خدا (ص)،عابدترین ،زاهدترین وبا فضیلت ترین مردم زمانش بود وزمانی که عازم حج می شدند پیاده می رفتند.امام مجتبی (ع)اهل جود وبخشش بود ،کرم و سخاوت امام حسن مجتبی علیه السلام به حدی بود که در روایت آمده است که هیچ گاه سائلی را رد نکرد و در برابر درخواست او «نه» نگفت. به همین دلیل است که او را «کریم آل طه می خوانند.هنگامی که به ایشان عرض شد: «چرا هیچ سائلی را رد نمی کنید؟» فرمود: «من سائل درگاه خدا و راغبِ پیشگاه اویم و شرم دارم که خود درخواست کننده باشم و سائلی را رد کنم».

استاد حوزه  اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری نمودندگفتند: اگر امام حسن علیه السلام صلح نمی کرد، تمام ارکان خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم را از بین می بردند و کسی را باقی نمی گذاشتند که حافظ نظام ارزشیِ اصیلِ اسلام باشد.

وی در ادامه بیان کردند:روزه داران  در ماه مبارک رمضان  امساک می کنند وروحشان با غذاهای مهربانی ،انفاق ،تواضع وشکر گذاری  نعمتهای خداوند،مسرور و  به آرامش میرسند.