کد مطلب: 30581 تعداد بازدید: ۲۸۱

مدرسه ایلام

مدرسه فاطمه زهرای اطهر

چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲:۳۲
مراسم افتتاحیه و آغاز سال تحصیلی با حضور حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم ایلام، جناب آقای خلج، معاون اداری ومالی حوزه های علمیه کشور،دیگرمسئولیین... درمدرسه علمیه فاطمه زهرا(س)ایلام برگزار شد

 

 حجت الاسلام والمسلمین لطفی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه محترم ایلام ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت.:یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی راه اندازی  مدارس علمیه خواهران  در سراسر کشور اسلامی و بر اساس  مقتضیات زمان  و نیازهای دینی و فرهنگی جامعه زنان اسلامی ما می باشد.

 

وی افزود:  با توجه به اینکه رویکرد جوانان به ویژه خواهران به معنویات و ارزشهای دینی می طلبد که آنها در مراکز علمی و آموزه های دینی و فرهنگی آشنایی پیدا کنند و در دانشگاه ها و مدارس حضور تبلیغی داشته باشند ،

 اصولا دشمنان بعد از ناکامی درجنگ سخت به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند با دستاوردهای انقلاب مقابله کنند و باید یک جبهه فرهنگی گسترده باز کرد و  در این جبهه  علیه ارزشهای انقلاب  و مبانی انقلاب و امام تبلیغ کرد و کم کم راه نفوذ را در مراکز علمی و دانشگاهی ما هم در تصمیم سازی ها و هم تصمیم گیری ها داشته باشند. همان تعبیر زیبای  مقام معظم انقلاب که فرمودند: دشمنان درصدد نفوذ در ارکان نظام مخصوصا در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی فرهنگی هستند.

ایشان  با اشاره به اینکه حوزه های علمیه برکات زیاد و مؤثری دارند تصریح کرد: قطعا یکی از پایگاه های اصلی و مهم در برابر دشمن ،حوزه های علمیه می باشند که یک پرونده درخشانی هم در این عرصه داشته اند و به عنوان یک نهاد مقدس در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان تمام قد ایستاده است و در عرصه های مختلف دشمن را ناکام گذاشته اند.

 

نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه محترم ایلام  تاکید کرد: خواهرانی که توفیق تحصیل در مدارس علمیه پیداکرده اند  باید اهتمام ویژه ای به تحصیل علم ومهم تر از تحصیل علم، تحصیل تقوا داشته باشند.

 تقوا زیربنای همه ارزش هاست،«اتقوا الله ویعلمکم الله» اگر تقوای الهی باشد  خداوند متعال هم علم و دانش را آن هم علم الهی و ربانی می دهد، مثل همان بانوی مجتهده  اصفهانی که اهل معنا و اهل عرفان بود و آثار علمی این بانوی بزرگ برای همه قابل استفاده است. ان شاالله با توفیقات الهی و با توکل به خداوند متعال سال تحصیلی جدید را شروع می کنید تا بتوانید عناصر مؤثری برای تبلیغ دین و معارف اهل بیت(ع) باشید.  

در خاتمه از خیرین  حوزه های علمیه ،با اهداء لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد