کد مطلب: 31846 تعداد بازدید: ۲۳۰

مدرسه فاطمیه

کارگاه آموشی مقاله نویسی

سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱:۴۲
در مدرسه علمیه فاطمیه(س) سرابله کارگاه مقاله¬نویسی برگزار گردید

سرورعباسی معاون پژوهشی مدرسه علمیه فاطمیه(س) سرابله گفت: این گارگاهسه روزه با هدف ارتقاء سطح پژوهش طلاب وایجاد انگیزه جهت شرکت در فراخوان­های پژوهشی با حضور دکتر امیدی استاد دانشگاه و شرکت 40 نفر از طلاب برگزار گردید.

وی با بیان اینکه در گارگاه ابتدا فلسفه نوشتن مقاله برای طلاب تشریح شد، اظهار داشت: در جهان امروز پيشرفت و توسعه اندیشه اسلامی بر مبنای علم و دانش استوار است. پژوهش و توليد علم از مهم­ترين عناصر رشد و توسعه آن در تمام زمینه­ها محسوب می­شود و توفيق در آن برای یک طلبه در صورتی محقق می‌شود كه توجه کافی به امر پژوهش صورت پذيرد و مقاله­نویسی برجسته­ترین قالب پژوهشی می­باشد.

عباسی ادامه داد: در این گارگاه ساختار معمول مقاله، مراحل تدوین و انواع آن به طور خلاصه مورد بحث قرار گرفت. همچنین چگونگی نگارش چکیده، مقدمه و نتیجه به عنوان مهم­ترین ارکان یک مقاله آموزش داده شد.

وی با اشاره به اینکه مطالعه مقالات علمی-پژوهشی اصلی­ترین راهنمای فن نگارش مقاله نویسی است، گفت: در گارگاه مقاله­نویسی نحوه­ی دست­یابی به مقالات ازجمله مراجعه به سایت­هایی چون مگ­ایران، ایران­داک، نورمگز و... و مجلاتی چون بینات، تبیان و... بیان شد.