کد مطلب: 32192 تعداد بازدید: ۳۲۰

مدرسه دهلران

همایش

دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵:۱۹
«همایش حجاب عفاف برگزار گردید.

 

مدرسه علمیه فاطمیه(س)همایش عفاف وحجاب  با حضورحجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی امام جمعه محترم شهرستان دهلران در جمع اساتید، طلاب وبانوان شاغل شهرستان برگزار نمود.

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی امام جمعه محترم دهلران به مسئله مهم حجاب و عفاف در دین مبین اسلام پرداختنددر ادامه بیان نمودند:حجاب، به معنای پوشش اسلامی بانوان، دارای دو بُعد ایجابی و سلبی است. بُعد ایجابی آن، وجوب پوشش بدن و بُعد سلبی آن، حرام بودن خودنمایی به نامحرم است؛ و این دو بُعد باید در کنار یکدیگر باشد تا حجاب اسلامی محقق شود؛ گاهی ممکن است بُعد اول باشد، ولی بُعد دوم نباشد، در این صورت نمیتوان گفت که حجاب اسلامی محقق شده است.

 

وی با تاکیدبر تبلیغات گسترده دشمنان وهدف قرادادن خانواده ها اظهار کرد:باید آگاه بود در دنیای امروز  حجاب وعفاف مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته شده است لازم است  با تکیه به امر به معروف ونهی از منکر درجامعه  عمل نمودتا خانواده ها،بخصوص بانوان از نقشه وترفندهای  دشمنان آگا ه شوند.

در ادامه خانم امیدی مدیر مدرسه علمیه فاطمیه (س) به بیان لزوم امر به معروف و نهی از منکر،و به تبیین معنای واقعی آن پرداخته ودر ادامه  افزودند: طلاب ما وظیفه دارند در ترویج حجاب تلاش مضاعف نمایند ودر اجتماعات مختلف از مروجین این معروف مهم باشند.