کد مطلب: 32428 تعداد بازدید: ۳۱۵

مدرسه ایلام

نشست بصیرتی

شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷:۳۲
نشستی بصیرتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجتی مشاور وزیر اطلاعات کشور در جمع اساتید ،طلاب ، مدرسه علمیه فاطمه زهرااطهر(س)ایلام برگزار گردید.

«مدرن ترین جنگ دنیای کفر و شرک و نفاق بر علیه اسلام و براندازی جوامع دینی، جنگ نرم است»

 

حجت  الاسلام والمسلمین بهجتی مشاور  وزیر اطلاعات  کشوربا اشاره به ارکان تبلیغ تصریح کرد: کیفت ورود به بحث، یکی از ارکان موفقیت در تبلیغ است، چون که بخشی از فعالیت های فرهنگی ما طلاب با  کسانی هست چه بسا آنها از لحاظ فکری ، فرهنگی ، اعتقادی، نه تنها با ما همفکر نباشند بلکه مخالف هم باشند، لذا کیفیت بحث با این قشر از افراد یک ویژگی خاص خود را دارد،"پس کیفیت ورد،  بحث ،جمع کردن بحث،"سه رکن اصلی در تبلیغ است

 

وی با تاکید بر رابطه تنگاتنگ بین فکر وعمل انسان ، اظهار کرد: دو رکن اصلی در زندگی بشر؛ یکی فکر و دیگری عمل است؛ و هیچ کس منکر این دواصل نیست، متدین ترین افراد پذیرای این ادعا است و  سرسخت ترین عناصر در برابر تفکرات دینی بحثی ندارد.

رابطه بین فکر و عمل، یک رابطه تنگاتنگ ، علمی و عقلی است، و برای علم و عقل هیچ مخالفی وجود ندارد، فکر همیشه منجر به عمل می شود، و عمل همیشه محصول فکر است، فکر پنهان و عمل آشکار است، در نتیجه فکر زیربنای عمل هست و منشأ تمام اعمال و حرکاتی که در جامعه آشکار است، یک فکر پنهان است. و پشت هر عملی، یک فکری وجود دارد

 

این مقام مسئول بااشاره بر تاکید مقام معظم رهبری«مدظله العالی » که بر عامل بصیرت دارند ،در ادامه افزوند "

بصیرت دارای چند رکن است از جمله؛

دانستن ،آنهایی که نمی دانند

صحیح دانستن؛ آنهایی که اطلاعاتشان غلط است

کامل دانستن؛ آنهایی که آگاهی و اطلاعاتشان ناقص و کم هست

به موقع دانستن، این قشر از افراد بصیرت ندارند و همه این موارد بستری برای اقدام به موقع می شود.

در نتیجه بصیرت به معنای این است که انسان نسبت به امور، یک علم صحیح و کامل داشت باشد.  همیشه بین اعمال به هم پیوسته و مرتبطی که یک هدف را دنبال می کند یک اتاق فکری  وجود دارد".

حجت الاسلام بهجتی  در ادامه به نقش والدین در هدایت دهی  فرزندان تاکید کردند : پدر و مادرها قبل از اینکه برای بچه هایشان پدر و مادر باشند باید با آنها رفیق باشند، برای اینکه  شفاف ترین  و بی مانع ترین ارتباط، ارتباط رفاقتی است،یک فاصله ای از لحاظ سنی و درک وفهم بین خود و فرزندان داشته باشید.

 خانواده ها باید در تربیت فرزندان همیشه به نوع حرکت آنها توجه داشته باشند، اگر به طور ناگهانی عمل یا رفتار جدیدی از فرزندانشان سر زد ، حرف های جدیدی زدند، اخلاقشان عوض شد، بدانند که پشت این اعمال و رفتار یک فکر وجود دارد، پس باید با آگاهی کامل به فرزندانشان توجه داشته باشند. 

 

 وی  با اشاره به فعالیتهای دشمنان علیه اسلام ومسلمانان اظهار کرد: مدرن ترین جنگ دنیای کفر و شرک و نفاق بر علیه اسلام و براندازی جوامع دینی جنگ نرم است، که با همین جنگ نرم ، فتنه سال 88 را برنامه ریزی کردند.