کد مطلب: 32432 تعداد بازدید: ۳۳۳

مدرسه سرابله

نشست بصیرتی

شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳:۴۴
مدرسه علمیه فاطمیه(س)نشست بصیرتی با حضورآزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین عمران احمدی در جمع اساتید وطلاب وبانوان سطح شهرستان برگزارنمود.

«امام حسین (ع) اسلام را با قیام خود بیمه کرد»

 

حجت الاسلام احمدی با اشاره واقعه عظیم عاشورا ودرس آزادگی امام حسین (ع) ویاران باوفایش پرداختند ودر ادامه افزودند: بقای اسلام به دست امام حسین(ع) بود و مذهب را با قیام خود بیمه کرد.اگرچه ایشان  و یارانش شهید شدند؛ اما اساس سلطنت طاغوت و کفر را شکستند. اگر قیام سید الشهداء نبود یزیدیان رژیم طاغوتی را تقویت می­کردند و به جاهلیت قبل پیامبر(ص) بر می­گشتند.

استاد ومبلغ حوزه تصریح نمودند: سنت خداوند بر این است که هر زمان که بخواهد حادثه و واقعه بزرگی در تاریخ رخ دهد، قبل از وقوع،  به طرق مختلف از آن حادثه خبر داده میشود، مانند خبر از بعثت پیامبر(ص). واقعه عاشورا نیز از مواردی است که از روز اول خلقت آفرینش از وقوع آن خبر دادند. جبرئیل روضه امام حسین(ع) را میخواند و حضرت آدم گریه میکرد.

استاد اخلاق درباره جایگاه امام حسین (ع) در نزد خداوند متعال به این روایت از پیامبر(ص) که فرمودند: «مکتوب عن یمین العرش» اشاره کرد و تصریح داشت: خداوند امام حسین(ع) را زینت بخش عرش خود قرار داده، او کشتی نجات مردم است.

وی بیان داشت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت پیامبر(ص) شهید شد؛ بنابراین ما نیز باید وی را الگو قرار داده و نسبت به جامعه بی تفاوت نباشیم.