کد مطلب: 32434 تعداد بازدید: ۳۱۹

مدرسه دهلران

نشست بصیرتی

شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴:۴۶
نشست بصیرتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجتی مشاور وزیر اطلاعات کشور در جمع اساتید طلاب مدرسه علمیه فاطمیه (س)دهلران

«وظیفه حوزه های علمیه فکر سازی است»

 

سخنران این نشست حجت الاسلام والمسلمین بهجتی ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت سید وسالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)بیان نمودند:.نظام سلطه در عرصه بین المللی بعد از 37 سال و شکست در همه فعالیت خود به این نتیجه رسیده که موتور تشیع حوزه های علمیه هستند.سرمایه گذاری در جنگ را ول کرده و رو به جنگ نرم آورده  است.

وی با تاکید براینکه ما امروز بر روی لبه تیزتیغ زمان حرکت می کنیم افزود: یک اشتباه مسیر تاریخ را عوض میکندکه این می شود ریزش وریزش  بسیار درد آور است.دشمن برای ضربه زدن در مرحله اول جنگ گرم استفاده می کند ودر مرحله دوم جنگ سرد یعنی تحریم ومذاکره و....

وی در ادامه فرمودند:حوزه های علمیه در معرض جدی جنگ نرم هستند ودر خط مقدم نبرد در جبهه جنگ نرم هستند وظیفه حوزه های علمیه فکرسازی است .

این مقام مسئول با اشاره به دورکن اصلی زندگی بشر یکی فکرودیگری عمل است تصریح نمودند: نظام سلطه وقتی می خواهد یک تمدن را سرنگون کند از این فرمول استفاده می کنند. روحانیت به طور عام حلقه اتصال بین خالق و مخلوق است در جامعه هیچ جایگاهی پیدا نمی کنیدکه باعظمت تر از این باشد. تخلفات در جامعه از روی جهل است مسئول درهم شکستن جهل جامعه طلبه و روحانیت است.

ایشان در پایان به طلاب توصیه نمودند از فکر وعمل صحیح برای پیشبرد مقاصد نظام اسلامی تمام همت وتلاش خود رابکنند،تا رسالت خود را انجام دهند.