کد مطلب: 33222 تعداد بازدید: ۴۸۱

مدرسه ایلام

"اولین آمر به معروف وناهی از منکر خداوند متعال است"

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹:۴۷
مدرسه علمیه فاطمه زهرا (س) ایلام نشست"امر به معروف ونهی از منکر"با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجتی مشاور وزیر اطلاعات کشور برگزار نمود.

 

 

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین بهجتی  بیان نمودند: معروف، یعنی از قبل شناخته شده اما منکر، از قبل شناخته شده نیست و از روز اول با ذات انسانها تعریف نشده و بیگانه است، بنابراین کسی که شناخت ندارد  باید عمل ومسیر صحیح آگاه نمودو یاریش کرد.

ایشان با  بیان اینکه امام حسین (ع) به آیندگان آموخت برای احیا ی امر به معروف ونهی از منکرفداکاری صبر وگذشت داشت، اشاره  کردند: نهضت امام حسین(ع) دارای سه رکن است: فلسفه نهضت، هدف از نهضت که احیاء حق بود و روش نهضت،که  امر به معروف و نهی از منکر است.

این استاد حوزه با اشاره به اینکه خداوند اولین آمر به معروف وناهی از منکر است اظهار کرد:فریضه مهم بعد از نماز  فریضه ی سنگین امر به معروف و نهی از منکر است،  کسی که این  فریضه را انجام می دهد، جانشین خداوند در روی زمین است ، این کارچندان آسان نیست چون شیطان پشت قضیه قرار داردو شیطان در محضر خداوند قسم خورده   که راه عبودیت را از فرزندان آدم قطع کند.

وی در ادامه  به روش های  امر به معروف ونهی از منکرپرداختند و  تاکیدکردند: عالی ترین روش های امر به معروف و نهی از منکر ؛ شناخت حق است ، انسان باید اول خودش به این فریضه عمل کند یعنی الگو قرار دادن عمل خود ، جهاد با نفس،یعنی تربیت نفس،و وقتی انسان توبه کرد یک منکر بنام تکبر را از خودش دور می کند.