کد مطلب: 33917 تعداد بازدید: ۶۰۲

مدرسه ایلام

هم اندیشی "نقش حضور بانوان در جامعه"

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳:۳۱
هم اندیشی با موضوع حضور بانوان در جامعه با الگو گرفتن از حضرت زینب (س) باسخنرانی خانم بیگی مسئول بانوان ستاد عتبات عالیات کشور و حضور خانم خلیلوند مشاور امور بانوان در استانداری در جمع، اساتید و طلاب مدرسع علمیه فاطمه زهرا(س)ایلام برگزار گردید.

 

  1.  هم اندیشی" حضور بانوان در جامعه با الگو گیری از حضرت زینب (س")

  2.  

  3. خانم بیگی مسئول بانوان ستاد عتبات عالیات کشور گفت: خداوند برای ما انسانها همیشه در هر حال راهنما و مدیر و هدایت کننده قرارداده  وامام حسین (ع) با خون خود مشعل هدایت را روشن کرد تا چراغ مسیر ما باشد. شما پرچمداران و مبلغات دینی،با الگو از حضرت زینب (س) آن چیزی را که آموزش می بینید و آن چیزی که زکات علم شما خواهد بود برای اجرای آن در سطح شهر، خانواده و جامعه کوچک حریم خانواده خودتان، اجرای آن برنامه ها و آموزشها ،تبلیغ  دین مبین  اسلام است

  4. .

  5. وی در ادامه گفت:قیام عاشورا همراه با حضور زنان در واقعه کربلا اتفاق افتاد، شما خواهران مبلغه ممکن است رشته هایی برای بحث تاریخ اسلام ، تاریخ تشیع ، عرفان و  شاخه های که درس های حوزه هست، مطالعه و پژوهشی انجام بدهید و بهتر از بقیه اطلاع داشته باشید که جمعی  از زنان  در قیام عاشورا و همراه  امام حسین(ع) بوده ورسالت امام را با صبر واستقامت به  همه رساندند  .

  6.  

  7. مسئول بانوان ستاد عتبات کشور تصریح نمود:حضرت زینب(س)  بعد از واقعه کربلا رسالت و پیام خودش را به همه رساند، در اینجا وظیفه شرعی و دینی و سیاسی آن حضرت ایجاب می کند که با حضور خود در اجتماع با بلاغت وفصاحت  از پدر بزرگوارشان حضرت علی(ع)ارث بردن  پیام واقعه کربلا را در بارگاه یزید(لعنه الله اجمعین) به همه برساند.

  8. وی افزود: آن رسالتی که تا الان باقی مانده است و قیام عاشورا به وسیله همین صبوری و صلابت و حرکت شجاعانه ی حضرت زینب (س) تا به امروز به ما رسیده است.وظیفه ی ما این است که استواری و صلابت و آن جایگاه اجتماعی حضرت زینب(س) را به همه بشناسانیم

  9.  

  10. ایشان به برنامه های حضرت زینب(س) اشاره کرد وبیان نمود :در برنامه حضرت زینب (س)شش اصل وجود دارد؛ اصل بیداری ، پایداری ، صبرو استقامتی ،دفاع از حریم مقام ولایت که مهمترین اصلی ست که حضرت زینب(س) شرعا و عرفا به آن عمل کرد ، حضور سیاسی ،  شهید پروری آن بانوی بزرگوار حضرت زینب(س) می باشد.