کد مطلب: 67073 تعداد بازدید: ۱۴۲

جلسه اخلاقی

برگزاری جلسه اخلاقی در ایام اربعین حسینی

یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶:۴۴
برگزاری جلسه اخلاقی در ایام اربعین حسینی باموضوع پیشگیری از خشونت

مبلغ فعال شهرستان ایوانغرب : خلوت با نامحرم زمينه‌ساز تخريب و شكوفايي صفات شيطاني و مذموم است./ تمایلات و غرایز اقتضای سرشت انسان است .

مبلغ فعال شهرستان ایوانغرب ، با اشاره به حديث «لايَخْلُوَنَّ رَجُلٌ بِامَرَأَةٍ فَإِنَّ ثَالِثَهُمَا شَيْطان» از پيامبر اعظم(ص) گفت: خلوت با نامحرم زمينه‌ساز تخريب و شكوفايي صفات شيطاني و مذموم است.

به گزارش خبرگزاری حوزه از ایوانغرب حجت الاسلام بیرانوند گفت : تمایلات و غرایز اقتضای سرشت انسان است؛ غرایز در وجود انسان امری طبیعی و غیر قابل انکار است ولی باید هدفمند شوند و گرنه اگر تمایلات انسانی جهت­دار نباشد به قول قرآن کریم از چهارپایان نیز بدتر می­شوند.

وی همچنین افزود : از نظر اسلام در حفظ حریم ارتباط با نامحرم فرقی بین محیط واقعی و محیط مجازی وجود ندارد. البته ارتباط در فضای مجازی فی نفسه اشکالی ندارد اما در صورتی که مفسده داشته باشد و یا باعث گناه شود جایز نیست، چون شیطان وعده داده است بین دو نامحرم حاضر شود و تا آن دو را به گناه نکشد دست برندارد.

حجت­ الاسلام بیرانوند، نگرش دین مبین اسلام را نسبت به غرایز انسان عقلانی توصیف کرد و گفت: دین اسلام، نیازها و غرایز انسان را به صورت قانونمند و معقول به سوى روش­هاى صحیح، راهنمایى و با هر عاملى که به شخصیت و کرامت انسان ضربه بزند، مقابله کرده است. از جمله غرایز طبیعى انسان، خواسته جنسى اوست که دین اسلام در بین مکتب­هاى مختلف، روشى معتدل و معقول براى هدایت این غریزه به راه صحیح و درست ارائه کرده است.