کد مطلب: 71832 تعداد بازدید: ۳۹۲

: مراسم جشن میلاد حضرت زینب(س) برگزار شد

برگزاری جشن میلاد حضرت زینب (س)

شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶:۵۱
:حجه الاسلام والمسلمین کریمی مدیر کل سازمان تبلیغات شهرستان ایلام گفت: سخت ترین، سنگین ترین، دردناک ترین و رنج آورترین حادثة تاریخ را حضرت زینب(س) دیده است و آن حضرت در مقابل این همه بلایا صبر عظیم داشت.

به گزارش خبرگزاری کوثرنیوز از ایلام، حجه الاسلام والمسلمین کریمی در مراسم جشن میلاد حضرت زینب(س) که با همکاری موسسه قرآنی امام رضا(ع) و با حضور طلاب مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(س) ایلام و عموم بانوان سطح شهر برگزار شد، گفت:  حضرت زینب(س) حتی در زمان کودکی و سنین پایین، دارای معرفتی والا و عالی بودند و در پرتو انوار وحی و در سایه خورشید ولایت و دامان عصمت پرورش یافت و با تعالیم عالیه، شجره طیبه وجودش به برگ و بار نشست.

وی با بیان شرح خصوصیات و مقام بارز حضرت زینب (س) افزود: مقام و استعداد و فهم و درایت زینب(س) به قدری بالا بود که دانشمندان بزرگ ایشان را به خاطر هوشمندی فوق العاده و قدرت شگرف مدیریت و پاسداری از آرمان های مقدس شهیدان کربلا، «عقیله بنی هاشم»؛ یعنی بانوی خردمند دودمان بنی هاشم و قهرمان کربلا نامیده اند.

مدیر کل سازمان تبلیغات شهرستان ایلام تصریح کرد:  نام حضرت زينب(س) و كار او امروز الگو و در دنيا ماندگار است. بقاى دين اسلام، بقاى راه خدا، ادامه‌ى پيمودن اين راه به وسيله‌ى بندگان خدا، متكى شده است، مدد و نيرو گرفته است از كارى كه حسين‌بن‌على (ع) كرد و كارى كه حضرت زينب كبرى(س) كرد. يعنى آن  صبر عظيم، آن ايستادگى، آن تحمل مصائب و مشكلات موجب شد كه امروز شما مى‌بينيد ارزشهاى دينى در دنيا، ارزشهاى رایج است.

در ادامه مراسم، ویژه برنامه های از جمله شعرخوانی، روخوانی و روانخوانی قرآن کریم توسط نوآموزان موسسه قرآنی امام رضا(ع)، تجلیل از فعالان قرآنی با حضور حجه الاسلام والمسلمین کریمی مدیر کل سازمان تبلیغات شهرستان ایلام، حق نظری مسئول کانون قرآن استان، سیده فاطمه موسوی مقدم مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه زهرای اطهر(س) ایلام و مولودی خوانی توسط یکی از خواهران طلبه برگزار شد.